LOADING...

INNOWACJE COSWICK

ZRÓWNOWAŻONA KONSTRUKCJA SYMETRYCZNA

Główny i środkowy rdzeń podłóg 3-warstwowych jest wykonany z brzozy. Twardość brzozy jest zbliżona do wierzchniej warstwy wykonanej z dębu, jesionu lub orzecha amerykańskiego, a grubość
warstwy podstawowej zostaje wydłużona do 3 mm. Zapewnia to idealną symetrię i równowagę, a także eliminuje wszelkie ryzyko zakleszczenia i wypaczenia w przypadku wahań temperatury lub wilgotności.
Kompensatory korkowe są wkładane do środka rdzenia co 15 cm. W przypadku wilgoci kompensatory korkowe zmniejszają naprężenia w rdzeniu środkowym i poprawiają stabilność oraz integralność strukturalną deski podłogowej.

DŁUGOTRWAŁY KLEJ POLIURETANOWY

Coswick wykorzystuje innowacyjne kleje poliuretanowe do klejenia 3-warstwowych desek podłogowych. Klej ten jest wyjątkowo mocny, wodoodporny i wysoce elastyczny, co eliminuje oddzielenie się warstw nawet w przypadku zalania! Kleje poliuretanu nie starzeją się, co oznacza, że skuteczność połączenia klejowego będzie trwać przez dziesięciolecia podczas całego okresu użytkowania podłogi.

Kleje Coswick są przyjazne dla środowiska i nie zawierają formaldehydu ani żadnych innych niebezpiecznych substancji.

WYSOKA PERFOMACJA COSLOC 5G

3-warstwowa podłoga Coswick wykorzystuje innowacyjny system zatrzasków CosLoc. Środkowy rdzeń jest wykonany z brzozy. Wszystkie warstwy są ze sobą połączone bez szczelin, dzięki czemu nie ma pęknięć i odprysków na powierzchni kliknięcia. Brzoza jest wystarczająco twarda, aby wytrzymać wszelkie ryzyko odkształcenia powierzchni kliknięcia podczas instalacji i eksploatacji. Zapewnia bardzo szczelne i niezawodne połączenie oraz eliminuje niepożądane ruchy lub skrzypienie deski podczas eksploatacji.

TECHNOLOGIA WYKOŃCZENIA CosNanoTech +

Innowacyjna technologia wykańczania lakieru Coswick CosNanoTech + to 12-warstwowa powłoka utwardzana promieniami UV, zawierająca korund, tzw. sztuczny diament. Wykończenie zapewnia doskonałą trwałość, odporność na ścieranie i zapewnia zwiększoną trwałość podłóg drewnianych. Wykończenie lakierem CosNanoTech + objęte jest 25-letnią gwarancją. CosNanoTech + tworzy idealnie gładką powierzchnię z całkowicie uszczelnionymi porami drewna.