LOADING...

SELECT & BETTER

Select and Better to najwyższa klasa drewna liściastego. Ma jednolitą teksturę usłojenia, łagodne zmiany kolorów są wytwarzane przez różnice w naturalnym drewnie twardzieli i bieli. Może zawierać okazjonalne małe skazy. Jasnobrązowe smugi mogą nie rozciągać się na całej długości deski. Sporadyczne sęki (10 mm lub mniejsze) są dopuszczone na deskach barwionych ciemnymi kolorami, o ile nie wyróżniają się na powierzchni podłogi.

1 COMMON

Deska może zawierać nieograniczoną biel. Różnice w kolorach są widoczne. Dopuszczalne są niewielkie skazy, jasnobrązowe smugi, zrekonstruowane otwarte sęki do 25 mm, prawidłowo wypełnione otwory po owadach, drobne niedoskonałości na powierzchni (rozdarte słoje). Po zabarwieniu w ciemnym kolorze powierzchnia wydaje się jednolita w odcieniu i teksturze, co sprawia, że sęki itp. są ledwo dostrzegalne. 1 Common to gustowna podłoga, na której niedoskonałości są mile widziane.

TAWERN

Deska może zawierać wyraźne różnice kolorów, nieograniczone wybrzuszenia, brązowe smugi, zwarte sęki i prawidłowo wypełnione otwarte sęki, a także otwory po owadach. Dopuszczalne są niedoskonałości na powierzchni, tj. rozdarte usłojenie. Sęki i inne niedoskonałości celowo podkreślane są w celu zwrócenia uwagi na naturalne piękno i wyjątkowość tekstury dębu.

CHARACTER

Deska może zawierać wyraźne różnice kolorów, brązowe smugi, otwarte lub wypełnione sęki dowolnej wielkości i otwory po owadach. Otwarte sploty i sęki tworzą efekt antycznego drewna i podkreślają autentyczną teksturę dębu. Klasyfikacja znaków jest używana do klasyfikacji szerokiej deski o stałej długości (190mm x 2100mm); ze względu na większą płaszczyznę, powierzchnia deski może zawierać szeroki zakres i liczbę pęknięć, smug, sęków, otworów itp.